Dvije medalje za TKD “Bosna” na G turniru u Zagrebu

1103

Proteklog vikenda taekwondo kolektiv “Bosna” učestvovao je na Međunarodnom G turniru u Zagrebu. U konkurenciji od 1050 takmičara iz 51 države TKD “Bosna” sa svoja tri takmičara uspio je osvojiti dvije bronzane medalje.

“Imran Bašić u kategoriji kadeta -57 kilograma uspio je pobjediti dvije borbe. Prvu borbu protiv hrvatskog predstavnika sa rezultatom 15:5, a drugu borbu pobijedio je njemačkog predstavnika sa rezultatom 22:12. U trećoj- polufinalnoj borbi Imran je vodio u sve tri runde, a u posljednej tri sekunde je ipak poražen. Drugu medalju je osvojila Sajra Kajević i potvrdila isti rezultat koji je napravila prije dvije sedmice na G turniru u Beogradu, gdje je također osvojila bronzanu medalju. Prvu borbu Sajra je radila protiv predstavnice Češke gdje je pobjedila sa rezultatom 12:5. U polufinalnoj borbi je za protivnicu imala Evropsku kadetsku prvakinju i u toj borbi je nažalost poražena, ali se i ovaj put našla među tri najuspješnije u ovoj kategoriji. Treći naš takmičar koji je nastupio na G turniru je Davud Mešinović koji se borio u kategoriji kadeta -49 ali je i pored dobre borbe ostao bez medalje jer je poražen od hrvatskog reprezentativca”, kazao je Edin Kajević.

Inače, ovo je posljednji testni G turnir pred odlazak na Kadetsko evropsko prvenstvo koje će se održati u Španiji (Imran Bašić), a naredni međunarodni turnir za Sajru Kajević je “Jastreb OPEN 2018”.

“Ovim putem želim čestitati našim predstavnicima na izuzetno dobrim pojedinačnim rezultatima i ovo je dokaz da je TKD “Bosna” na dobrom putu ka vrhunskim rezultatima”, rekao je Kajević.

Naredne aktivnosti taekwondo kolektiva “Bosna” su: Olovo Open, Jastreb Open, Kadetsko evropsko prvenstvo u Španiji, zatim slijedi polaganje za više pojaseve te Međunarodno prvenstvu u Študgartu (Njemačka).

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu Breza-x.com krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaj biće uklonjen ili ispravljen odmah po eventualnom ustanovljenju istinosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu brezax2012@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Breza-x.com nema obavezu postupiti po istim.