Brezanski odbojkaši startali pobjedom

2072

U sali MSŠ “Muhsin Rizvić” Breza u subotu, 13. oktobra 2018. godine u 12 sati brezanski odbojkaši su odigrali prvu prvenstvenu utakmicu protiv ljutog rivala Krivaje iz Zavidovića.

Nakon prošlogodišnjeg poraza od 0:3 ovaj put su uspjeli krunisati dobru igru i pobijediti nakon prvog izgubljenog seta i na kraju slaviti rezultatom 3:1.

Prvi set je pripao gostima iz Zavidovića, dok su se domaćini tražili na svim pozicijama gosti koriste i lakše nego očekivano dobivaju set s čak 14 poena razlike 11:25.

Nakon kraće pauze drugi set domaći započinju mnogo bolje i nakon dobrih servisa Ćosića rezultat glasi 4:0. Nastavljaju jakim tempom i dobrom igrom Ćosića i Ajanovića te povećavaju vodstvo na 7:1. U jednom periodu seta Krivaja uspijeva da se vrati u igru međutim domaći uspijevaju poen za poen da osvoje set rezultatom 25:21.

Treći set počinje opet sjajno za domaće igraće, brezanska publika iako je u skromnom broju dala krila svojim momcima koji bez većih problema uz dobru igru Ćosića, Šabića i Ajanovića osvaja i svoj drugi set sa 25:16.

Četvrti set je bio prava odbojkaška poslastica. Gosti nakon neočekivanog preokreta igraju mnogo bolje i održavaju vodstvo sve do rezultata 21:20. Nakon izjednačenja 21:21 Šabić uspijeva dobrim servisima, sjajnim obranama drugog reda, pritiskom publike da okrene rezultat u domaću korist 25:21 i tako osigura prvu pobjedu u sezoni i 3 boda.

Trener domaće ekipe Admir Selimović. U domaćoj ekipi najviše su se isticali Ćosić, Ajanović i Šabić.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu Breza-x.com krši Vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaj biće uklonjen ili ispravljen odmah po eventualnom ustanovljenju istinosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe i prigovore možete slati na e-mail adresu brezax2012@gmail.com. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal Breza-x.com nema obavezu postupiti po istim.