Dani otvorenih vrata – GSS Ilijaš

U sklopu obilježavanja Dana Kantona Sarajevo, Gorska služba spašavanja Ilijaš, pod okriljem GSS Kantona Sarajevo, organizuje Dan otvorenih vrata, događaj namijenjen svim građanima koji žele upoznati rad ove izuzetno važne službe.
Manifestacija će biti održana u srijedu, 6. maja 2026. godine, u terminu od 10:00 do 12:00 sati, na Trgu Alije Izetbegovića u Ilijašu.
Posjetioci će imati priliku da se upoznaju sa svakodnevnim aktivnostima pripadnika Gorske službe spašavanja, vide specijalizovanu opremu koju koriste u akcijama spašavanja, kao i da saznaju korisne informacije o pružanju prve pomoći u hitnim situacijama.
Iz GSS Ilijaš poručuju da su vrata otvorena za sve zainteresovane – djecu, omladinu i odrasle, jer sigurnost zajednice je odgovornost svih nas.
Ovakvi događaji predstavljaju odličnu priliku da građani iz prve ruke vide koliko znanja, truda i požrtvovanosti stoji iza svakog spašenog života, ali i da podrže rad volontera koji su uvijek spremni pomoći u najtežim trenucima.
“Upoznaj nas. Podrži nas. Budi dio tima koji spašava živote!” – poruka je organizatora.

Ako ste svjedočili nekom događaju i želite podijeliti informacije javite se na mail brezax221@gmail.com





